НОВІЦІАТ

БРАТІВ ФРАНЦИСКАНЦІВ

NOVITIATE OF FRANCISCANS FRIARS

Відеогалерея

  baranivka_casa

  baranivka_clauzura

Церква

Св. Станіслава Єпископа і Мученика

Чернечий Дім

Стигматів св. Франциска з Асізі

ФОРМАЦІЙНИЙ ДІМ НОВІЦІАТУ

П Р О   Н А С

Новіціат (від лат. novitiatus «новий, недосвідчений») — в католицькій церкві період послушництва, тобто випробування вступаючих в чернечий орден.

Триває до двох років, полягає в дотриманні загальних черечих правил і виконанні різних робіт в монастирі. Після закінчення новіціату слідує часова професія — прийняття в орден на рік. Новіцій стає ченцем-часовим професом з можливістю поновлення обітниць послуху, убогості і чистоти з року на рік. Після урочистих обітниць стає повноправним ченцем ордену. Канонічний вік для новіціату встановлений папою Григорієм Великим в 18 років.

Новіціатом називається також приміщення в чернечому домі (монастирі)  для новіціїв.

Новіціат має бути певним «виходом у пустелю».

Новіцій (послушник) після облечин носить особливий одяг ордену, відмінний від мирського, дотримується статуту новіціату і підкоряється своїм наставникам, але у будь-який час, розпізнавши своє покликання, може залишити обитель і повернутися в світ.

 

Новіціат в Ордені Менших Братів в Україні, триває один рік і має важливу ціль в формуванні особистості майбутнього брата францисканця. Він являється другим етепом (після постулату) духовної формації, тобто фундаментом, на котрому з часом брати повинні будувати свій дім разом з Ісусом Христом. Після постулату, кандидати до Ордену впроваджуються в життя Братів Францисканців зі всіма звичаями та традиціями Ордену.

Формація цього часу спрямована на те, щоб брати могли розвивати свої фізичні, інтелектуальні, моральні та духовні аспекти та глибше зрозуміти і поглибити свої особисті прагнення в наслідуванні Ісуса Христа, тихого і покірного в в духу св. Франциска.

Через молитву і самозречення, брати-новіції впроваджуються в чернече життя, що допомагає їм вийти на вищий рівень прагнення до досконалості. Цей час також є часом очищення та поглиблення своїх мотивів. В цьому братам допомагають магістр і віце-магістр новіціату, духовний отець та ціла чернеча спільнота дому.

За цей час брати намагаються полюбити Орден, до котрого прийшли та приготуватись до цілковитого посвячення себе Богові за прикладом св. Франциска, через складання чернечих обітниць.

Свою любов до Ордену брати-новіції проявляють в глибшому пізнанні історії Ордену, його засновника та харизму Ордену, в чому їм допомагає передусім Магістр.

В формуванні братів задіяні також інші брати Ордену, котрі приїзджають з сусідніх чернечих домів,і провадять дні зосередження, реколекції, а також викладають деякі предмети.

Вдивляючись в приклад життя святого Франциска з Ассізі, брати намагаються наслідувати Ісуса Христа, читаючи та роздумуючи над текстами Святого Писання.

Звертаються до Пречистої Діви Марії просячи її заступництва та провидіння на дорозі свого покликання, живучи в братній любові, котру намагаються черпати зі щоденної участі в Божественній Літургії та особистої і спільнотової адорації Ісуса Христа укритого в Пресвятих Дарах.

Цю Любов брати понесуть у світ, служачи найбіднішим та людям відкинутим цим світом.

Мир та Добро