НОВІЦІАТ

БРАТІВ ФРАНЦИСКАНЦІВ

NOVITIATE OF FRANCISCANS FRIARS

Відеогалерея

 

ЖИТТЯ НОВІЦІАТУ 2010-2011
 

Баранівка
9 вересня 2011

Перші обітниці

«…обіцяю Богу Отцю святому і всемогутньому, що впродовж одного року буду жити в послуху, без власності та в чистоті…»

В п’ятницю 9 вересня троє братів новіціїв: Юрій, Серафим та Симон, склали перші обітниці в Ордені Менших Братів на руки брата провінціала Доброслава, обіцяючи Богові жити протягом року в послуху, без власності та в чистоті. В такий спосіб закінчили вони річний новіціат в чернечому домі в м. Баранівка.

В проповіді бр. Провінціал Доброслав пригадав, що кожна людина у своєму житті здійснює свій вибір. Вибір, який має певну підставу. Брати новіції вибрали дорогу через посвяту Богові, наслідуючи Ісуса Христа за прикладом св. Франциска з Ассізі складаючи перші чернечі обітниці Богові. Далі, брат Провінціал пригадав, що обітниці, які брати склали Богові, це передусім дар від Бога для цілої Церкви. Брати повинні завжди пам’ятати, що за їх посередництвом Церква має показувати для інших людей шлях до Христа.

А після урочистої Літургії було сказано багато гарних слів подяки, привітань, як на адресу Братів, так і на всіх вихователів та тим, хто в більшій чи меншій мірі спричинився до цього радісного дня.

бр. Мирон Шалавінський, ofm

ФОТОРЕПОРТАЖ З ПОДІЇ

Перші обітниці

Перші обітниці

Перші обітниці

Перші обітниці

Перші обітниці

Перші обітниці

Перші обітниці

Вічні обітниці

Баранівка 

7 грудня 2010 року

 Облучини Братів Новіціїв

 

Нещодавно наймолодші брати, а саме Новіції Провінції Св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні бр. Серафим (Олег) Поліщук з Тернополя, бр. Юрій (Микола) Камінський і бр. Симон (Станіслав) Байдацький з Городківки переживали урочисту подію облучин, що відбувалися у новіціатському домі Св. Франциска з Асізі у м. Баранівка (Житомирська обл).

Свідченням внутрішньої переміни і нашого францисканського покликання є назовні францисканський одяг, який брати новіції прийняли 7 грудня 2010 року з рук Провінціала бр. Доброслава Копистеринського OFM.

Наслідувати Ісуса Христа за прикладом життя Св. Франциска є метою та прагнення, метою кожного з новіціїв. Св. Франциск мав предивну любов до Господа і до ближніх. Він мав тривалий шлях до віднайдення свого покликання. Новіції також маємо цей шлях у новіціаті.

На початку свого навернення Св. Франциск носив одяг подібний до пустельників, перев’язувався ремінним поясом, в руках носив палицю, а на ногах носив взуття. Радикальна зміна його способу життя відбулася після почутого фрагменту з Євангелії на Службі Божій. Щоб ліпше її зрозуміти він звернувся до священика з проханням роз’яснити цей уривок фрагменту.

«Почувши від священика, що учні Христа неповинні мати ані золота, ані хліба, ані торби чи палиці, немати двох одеж, а тільки проголошувати Царство Боже та покаяння, відразу, натхненим Божим Духом радісно викрикнув: Це те, чого хочу, це те, чого шукаю, це цілим серцем прагну виконувати.

Після цих слів Св. Франциск безмірно утішений, взявся до виконання тих спасительних вказівок. Відразу зняв взуття з ніг, викинув палицю, залишив собі лише одну одежину, ремінний пояс замінив на шнурок. Зробив для себе туніку, яка зовнішнім виглядом була схожа на хрест, щоб його образ у ній відганяв диявольські хитрощі та фантазії. Зробив її дуже убогою і простою, якої в жодному разі світ не захотів би.

Від тоді з великим запалом духа та з радістю почав всім проповідувати покаяння» (з «Францисканських джерел»).

Брати Новіції мабуть не в змозі висловити усі свої радісні почуття, котрі доторкнулися на урочистій події облучин. Лише, забажали б, скрикнути сильним голосом словами Св. Франциска: «Це те, чого хочу, це те, чого шукаю, це цілим серцем прагну виконувати».

бр. Серафим, новіцій

 
ФОТОРЕПОРТАЖ З ПОДІЇ
 

Мир та Добро