НОВІЦІАТ

БРАТІВ ФРАНЦИСКАНЦІВ

2008-2009

NOVITIATE OF FRANCISCANS FRIARS

Спільнота

Дому

АРХІВ

Новіціат 2007-2008


  baranivka_casa

  baranivka_clauzura

Церква

Св. Станіслава Єпископа і Мученика

Чернечий Дім

Стигматів св. Франциска з Асізі

ФОРМАЦІЙНИЙ ДІМ НОВІЦІАТУ

 

Спільнота Дому:

1. бр. Мирослав Карачина, ofm

2. бр. Олівер Шопа, ofm

3. бр. Бенедикт Свідерський, ofm

4. бр. Антоній Собковський, ofm

- гвардіан дому, настоятель парафії

- магістр новіціату

- вікарій парафії, віце-магістр новіціату

- вікарій дому і парафії, духовний отець новіціїв

   

Брати новіції:

1. бр. Ростислав (Валерій) Печенюк
2. бр. Богдан (Павло) Мураховський
3. бр. Бонавентура (Сергій) Хоміцький

4. бр. Йоан (Андрій) Гергуш

 

- Шаргород
- Чечельник
- Городківка

- Шаргород

 

КОНТАКТИ

Адреса новіціату:

Новіціат Братів Францисканців
вул. Першотравенська, 21а

12700 м. Баранівка

Житомирська обл.
Тел.: (+38-04144) /244/ 4-31-61
Тел/факс: (+38-04144) /244/ 4-25-74

E-mail: novitiatum@ofm.org.ua

Web: www.novitiatum.ofm.org.ua

На початок сторінки

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Новіціат (від лат. novitiatus «новий, недосвідчений») — в католицькій церкві період послушництва, тобто випробування вступаючих в чернечий орден.

Триває до двох років, полягає в дотриманні загальних черечих правил і виконанні різних робіт в монастирі. Після закінчення новіціату слідує часова професія — прийняття в орден на рік. Новіцій стає ченцем-часовим професом з можливістю поновлення обітниць послуху, убогості і чистоти з року на рік. Після урочистих обітниць стає повноправним ченцем ордену. Канонічний вік для новіціату встановлений папою Григорієм Великим в 18 років.

Новіціатом називається також приміщення в чернечому домі (монастирі)  для новіціїв.

Новіціат має бути певним «виходом у пустелю».

Новіцій (послушник) після облечин носить особливий одяг ордену, відмінний від мирського, дотримується статуту новіціату і підкоряється своїм наставникам, але у будь-який час, розпізнавши своє покликання, може залишити обитель і повернутися в світ.

 

Новіціат в Ордені Менших Братів в Україні, триває один рік і має важливу ціль в формуванні особистості майбутнього брата францисканця. Він являється другим етепом (після постулату) духовної формації, тобто фундаментом, на котрому з часом брати повинні будувати свій дім разом з Ісусом Христом. Після постулату, кандидати до Ордену впроваджуються в життя Братів Францисканців зі всіма звичаями та традиціями Ордену.

Формація цього часу спрямована на те, щоб брати могли розвивати свої фізичні, інтелектуальні, моральні та духовні аспекти та глибше зрозуміти і поглибити свої особисті прагнення в наслідуванні Ісуса Христа, тихого і покірного в в духу св. Франциска.

Через молитву і самозречення, брати-новіції впроваджуються в чернече життя, що допомагає їм вийти на вищий рівень прагнення до досконалості. Цей час також є часом очищення та поглиблення своїх мотивів. В цьому братам допомагають магістр і віце-магістр новіціату, духовний отець та ціла чернеча спільнота дому.

За цей час брати намагаються полюбити Орден, до котрого прийшли та приготуватись до цілковитого посвячення себе Богові за прикладом св. Франциска, через складання чернечих обітниць.

Свою любов до Ордену брати-новіції проявляють в глибшому пізнанні історії Ордену, його засновника та харизму Ордену, в чому їм допомагає передусім Магістр.

В формуванні братів задіяні також інші брати Ордену, котрі приїзджають з сусідніх чернечих домів,і провадять дні зосередження, реколекції, а також викладають деякі предмети.

Вдивляючись в приклад життя святого Франциска з Ассізі, брати намагаються наслідувати Ісуса Христа, читаючи та роздумуючи над текстами Святого Писання.

Звертаються до Пречистої Діви Марії просячи її заступництва та провидіння на дорозі свого покликання, живучи в братній любові, котру намагаються черпати зі щоденної участі в Божественній Літургії та особистої і спільнотової адорації Ісуса Христа укритого в Пресвятих Дарах.

Цю Любов брати понесуть у світ, служачи найбіднішим та людям відкинутим цим світом.

РОЗПОРЯДОК ДНЯ

«… понад усе брати повинні прагнути здобути Господнього Духа

і дозволити Йому діяти в собі …»

св . Франциск

 

5.45   - AVE MARIA (підйом), ранкова гімнастика (5-7 хв.)

6.15   - Новіціацькі молитви

6.25   - Ранкові молитви, медитація (15 хв.), Утреня, Свята Служба, подяка

8.00 - Сніданок

8.30 - Вівт. і четв. : - порядок в монастирі; ср. і субт. : - чай або кава

9. 30 - Наука (або праця) до 12.00 год.

12. 20 - «Ангел Господній», Година Читань та Година Протягом Дня

13.00 - Обід

  - Відвідування Найсвятіших Дарів в каплиці

  - Вільний час або праця

15.00 - Коронка до Божого Милосердя і Lectio Divina

15.30 - Індивідуальна наука - час SILENTIUM

17.00 - Вечірні молитви, Вечірня, (Розарій або Серафимська коронка)

18.00 - Вечеря

19. 50 - Рекреація

20.30 - Вечірня медитація

21.00 - Комплета

  - читання Martyrologium   - читання Євангелії з наступного дня

21.30 - SACRUM SILENTIUM

22.00 - Нічна тиша


ІСТОРІЯ НОВІЦІАТУ

 

ЖИТТЯ НОВІЦІАТУ

Перші обіти

9 вересня кожного року брати-новіції нашої Провінції мають особливий день – вони вперше складають чернечі обіти наслідування Ісуса Христа через життя в послусі, без власності та в чистоті. День, який змінює їхнє життя. В ювілейний францисканський рік (800 років затвердження першого Уставу) новіціат в Баранівці Житомирської області закінчило 4 новіціїв – брати Ростислав, Йоан, Богдан і Бонавентура. З 4 по 8 вересня брати готувалися до складення обітів через участь в реколекціях, які проводив бр.Патрик. Постать святого апостола Петра товаришувала їм як приклад покликаної Богом людини, з усіма її блисками та тінями.


На саму урочистість прибули численні брати, як також родина братів-новіціїв та парафіяни Баранівської парафії. Обіти приймав Міністр Провінції святого Михаїла Архангела брат Доброслав. В проповіді він висвітлив, з однієї сторони, дивність покликання до служіння Богу, який пробуджується в людях, котрі бачать братів. З іншої Міністр підкреслив велич цього покликання, щоб нести своєю особою Добру Новину всім людям. Після проповіді брати склали свої обіти Богу, довіряючись братерській спільноті францисканців на їхній дорозі до святості. В ювілейний рік особливо урочистим було вручення Уставу – форма життя меншого брата.


Після Служби Божої брат Доброслав освятив відновлену каплицю біля Баранівського храму. Каплиця святого Франциска з Асізі була відновлена стараннями самих братів новіціїв і залишиться як знак їхнього побуту в новіціаті. Святковий обід закінчив радісну урочистість Провінції.


Бажаємо нашим братам, котрі склали свої перші обіти, Божої благодаті та витривалості у служінні Богу, Церкві та людям.

бр. Патрик

Новіціат. Перші обіти. Баранівка

Перші обіти
Новіціат
Перші обіти. Новіціат. Баранівка

 

Мир та Добро